Hoppa till sidans innehåll

Resutat Night Trailcup 7/11

08 NOV 2017 09:15
Sista deltävlingen i Night Trailcup avgordes på Höjda. Sammanlagda poängställningen i cupen publiceras på SISU Forshagas SK´s hemsida.
  • Skapad: 08 NOV 2017 09:15

Night trailcup, deltävling 4 (Kils OK)

Resultat – Night trailcup, deltävling 4 (Kils OK)

2017-11-07
Damer Lång (6 / 6) Tid Efter
1. Malin Hedlund Team Nordic Trail 29:29
2. Xara Sand OK Tyr 34:11 +4:42
3. Emma Saleskog OK Tyr 37:13 +7:44
4. Linn Nilsson OK Tyr 37:15 +7:46
  Jenny Nyberg Skattkärrs SOK Felst.
  Amanda Svensson Klubblös Utg.
Herrar Kort (6 / 6) Tid Efter
1. Thomas Hörnström Grava SK 15:25
2. Albin Westlund Kils AIK Friidrott 15:56 +0:31
3. Johan Westlund Kils AIK Friidrott 15:59 +0:34
4. Mathias Swartz OK Tyr 17:07 +1:42
5. Malte Granefelt Grava SK 18:39 +3:14
6. Jimmy Tallberg Deje SS 21:16 +5:51
Herrar Lång (18 / 18) Tid Efter
1. Jimmie Johansson Team Nordic Trail 23:44
2. Clarens Olsson SWECO Adventure 23:55 +0:11
3. Olof Skoglund Kils OK 24:03 +0:19
4. Viktor Skoog Kils OK 24:14 +0:30
5. Jörgen Granefelt Kils OK 24:48 +1:04
6. Henrik Nilsson Team Nordic Trail 26:55 +3:11
7. Christer Skoog Kils OK 26:59 +3:15
8. Peter Linden Klubblös 27:03 +3:19
9. Mikael Nyberg Skattkärrs SOK 27:21 +3:37
10. Håkan Blomkvist Skattkärrs SOK 27:24 +3:40
11. Martin Westerlind OK Tyr 27:37 +3:53
12. Magnus Nordström Kils OK 29:13 +5:29
13. Mikael Larsson Sisu Forshaga SK 29:53 +6:09
14. Per Johansson Deje SS 29:56 +6:12
15. Tobias Katvala OK Älgen 32:39 +8:55
16. Robbin Larsson Sisu Forshaga SK 32:57 +9:13
17. Thomas Boman Skattkärrs SOK 36:24 +12:40
  Olle Härdelin Klubblös Utg.
Damer Kort (16 / 16) Tid Efter
1. Amanda Johansson Deje SS 13:30
2. Ida Ingstorp Kils OK 15:27 +1:57
3. Maja Hörnström Grava SK 16:02 +2:32
4. Julia Swartz Klubblös 17:04 +3:34
5. Johanna Sachs Klubblös 17:06 +3:36
6. Emilia Tallberg Deje SS 18:40 +5:10
7. Lisa Hällsten OK Tyr 18:43 +5:13
8. Elin Boman Skattkärrs SOK 18:49 +5:19
9. Sara Storm Andersson Grava SK 20:08 +6:38
10. Sara Larsson Kils AIK Friidrott 20:38 +7:08
11. Lena Osbrink Grava SK 20:47 +7:17
12. Sandra Larsson Kils AIK Friidrott 21:14 +7:44
13. Agneta Boman Skattkärrs SOK 26:58 +13:28
14. Emma Larsson Kils AIK Friidrott 32:26 +18:56
15. Johanna Katvala OK Älgen 33:49 +20:19
16. Mona Fingalsson OK Älgen 35:11 +21:41

 

Skapad av MeOS 3.4.728 (U1): 2017-11-08 09:00:05

Skribent: Jan Olm
Epost: Adressen Gömd

Eventor tävlingsanmälan orientering

 

  Ullmax stöd Kils OK

Kolla här om Frykstastugan är bokad

gräsroten

Facebook Kils OK Instagram Kils OK Twitter Kils OK

Postadress:
Kils OK - Orientering
Box 130
66523 Kil

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info