Hoppa till sidans innehåll

Resultat Spökterrängen 2017

08 NOV 2017 08:56
Hela 82st ungdomar vågade sig ut i höstmörkret på Spökterrängen.
  • Uppdaterad: 15 JUL 2018 18:11

Resultat – Spökterrängen

2017-11-07
Spökterrängen P12 (26 / 26) Tid Efter
1. Marcus Nilsson Klubblös 15:08
2. Joel Lundgren Wikström Grava SK 18:01 +2:53
3. Joel Holmgård Kils OK 18:08 +3:00
4. Isak Holmgård Kils OK 18:10 +3:02
5. Alfred Nyberg Skattkärrs SOK 18:19 +3:11
6. Erik Edekrans Grava SK 21:35 +6:27
7. Adam Stråla Grava SK 21:40 +6:32
8. Felix Grundin Grava SK 21:41 +6:33
9. Lukas Sand OK Tyr 21:45 +6:37
10. Henry Nordström Kils OK 22:56 +7:48
11. Lowe Ekström Grava SK 23:05 +7:57
12. Isak Sand Kils OK 23:15 +8:07
13. Olle Johansson Grava SK 23:35 +8:27
14. Olle Granefelt Grava SK 23:47 +8:39
15. Simon Anderson Öjien Klubblös 25:10 +10:02
16. Erik Johansson Deje SS 25:12 +10:04
17. Alexander Larsson Sisu Forshaga SK 25:16 +10:08
18. Viggo Johansson Grava SK 26:20 +11:12
19. Emanuel Nilsson Grava SK 28:54 +13:46
20. Isak Hällsten OK Tyr 29:01 +13:53
21. Jalmar Skoog Sunne SLF 35:38 +20:30
22. Joel Edberg Klubblös 52:36 +37:28
22. Tristan Monsen Klubblös 52:36 +37:28
24. Erik Jansson Klubblös 52:37 +37:29
24. Oskar Larsson Klubblös 52:37 +37:29
24. Vinsent Lindblad Klubblös 52:37 +37:29
Spökterrängen F12 (10 / 10) Tid Efter
1. Juni Rudström Grava SK 17:25
2. Hannah Hedström Grava SK 17:45 +0:20
3. Amanda Kjellgren Grava SK 21:42 +4:17
4. Saga Grundin Grava SK 21:49 +4:24
5. Wilma Jonsson Grava SK 23:35 +6:10
6. Ella Nyberg Skattkärrs SOK 24:16 +6:51
7. Clara Boman Skattkärrs SOK 24:18 +6:53
8. Felicia Ahlstet Neumann Kils AIK Friidrott 26:55 +9:30
9. Desiré Nilsson Grava SK 38:31 +21:06
  Julia Forsgren OK Tyr
Spökterrängen P16 (2 / 2) Tid Efter
1. Erik Nilsson Klubblös 16:17
2. Nils Dahlberg Klubblös 17:36 +1:19
Spökterrängen (44 / 44) Tid Efter
  Adoria Schalin Klubblös Godkänd
  Adrian Larsson Klubblös Godkänd
  Allie Agnarsson Klubblös Godkänd
  Alva Hansson Kils KK Godkänd
  Alva Inelind Kils OK Godkänd
  Anton Johansson OK Tyr Godkänd
  Camilla Calson Klubblös Godkänd
  Ebba Nilsson Qubik Godkänd
  Edreanna Derin Klubblös Godkänd
  Elias Johansson OK Tyr Godkänd
  Elin Ågren Qubik Godkänd
  Elsa Andersson Klubblös Godkänd
  Elvira Nilsson Klubblös Godkänd
  Emil Forsgren OK Tyr Godkänd
  Emma Alfredsson OK Tyr Godkänd
  Emma Hansson Kils KK Godkänd
  Erjon Larsson Klubblös Godkänd
  Evelina Hönström Kils AIK Friidrott Godkänd
  Gabriel Landegren Kils AIK Friidrott Godkänd
  Isak Forsgren OK Tyr Godkänd
  Johnatan Lenemyr Kils OK Godkänd
  Liam Sköld Klubblös Godkänd
  Liam Wilhelmson Klubblös Godkänd
  Linea Larsson Kils AIK Friidrott Godkänd
  Love Calson Klubblös Godkänd
  Lovisa Sandberg Klubblös Godkänd
  Magnus Johansson OK Tyr Godkänd
  Maja Johannesson Kils OK Godkänd
  Maria Hansson OK Tyr Godkänd
  Meja Hansson Kils KK Godkänd
  Mi Westlund Kils AIK Friidrott Godkänd
  Mio Liden Klubblös Godkänd
  Natalie Landegren Kils AIK Friidrott Godkänd
  Neoh Schalin Klubblös Godkänd
  Oscar Jonsson Sunne SLF Godkänd
  Rasmus Landegren Klubblös Godkänd
  Saga Olsson Klubblös Godkänd
  Sedanstian Svensson Kils OK Godkänd
  Simon Lenemyr Klubblös Godkänd
  Smilla Tallberg Deje SS Godkänd
  Teo Blomqvist Kils AIK Friidrott Godkänd
  Tyra Häggqvist Kils OK Godkänd
  William Bjelvert Klubblös Godkänd
  Vinti Chekh Klubblös Godkänd

 

Skapad av MeOS 3.4.728 (U1): 2017-11-08 09:00:05

Skribent: Jan Olm
Epost: Adressen Gömd

Eventor tävlingsanmälan orientering

 

  Ullmax stöd Kils OK

Kolla här om Frykstastugan är bokad

gräsroten

Facebook Kils OK Instagram Kils OK Twitter Kils OK

Postadress:
Kils OK - Orientering
Box 130
66523 Kil

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: klubben.kilsok@gmail...

Se all info