Hoppa till sidans innehåll

Resultat Night Trailcup 25/10

25 OKT 2017 21:30
Här kommer resultaten från deltävling 2 i Night Trailcup 2017. Roligt med så många som sprang (48st). Nästa deltävling är på onsdag 1/11 vid SISU-gården.
  • Uppdaterad: 15 JUL 2018 18:11

Night trailcup, deltävling 2 (Kils OK)

Resultat – Night trailcup, deltävling 2 (Kils OK)

2017-10-25
Damer Kort (14 / 14) Tid Efter
1. Amanda Johansson Deje SS 13:24
2. Maja Hörnström Grava SK 14:56 +1:32
3. Elin Boman Skattkärrs SOK 19:59 +6:35
4. Emilia Tallberg Deje SS 20:00 +6:36
5. Wilma Jonsson Klubblös 20:03 +6:39
6. Ida Wall Klubblös 20:11 +6:47
7. Ida Häggqvist Kils OK 20:30 +7:06
8. Lena Osbrink Grava SK 20:50 +7:26
9. Susanne Brissman Klubblös 21:03 +7:39
10. Christine Fast Klubblös 23:12 +9:48
11. Carina Lagerberg Klubblös 31:06 +17:42
12. Johanna Katvala OK Älgen 33:44 +20:20
13. Mona Fingalsson OK Älgen 33:47 +20:23
  Sara Storm-Andersson Grava SK Utg.
Damer Lång (6 / 6) Tid Efter
1. Malin Hedlund Team Nordic Trail 31:01
2. Viktoria Stenholm Kils OK 34:23 +3:22
3. Sara Sand OK Tyr 35:26 +4:25
4. Ann Sofie Wessmark Klubblös 42:30 +11:29
4. Nina Lindblad Klubblös 42:30 +11:29
  Linda Take OK Tyr Utg.
Herrar Kort (13 / 13) Tid Efter
1. Hugo Ekström Grava SK 13:24
2. Fredrik Ekström Grava SK 14:57 +1:33
3. Thomas Hörnström Grava SK 15:16 +1:52
4. Albin Westlund Kils AIK Friidrott 16:34 +3:10
5. Johan Westlund Kils AIK Friidrott 16:44 +3:20
6. Henric Brohede OK Tyr 20:04 +6:40
7. Nathan Wall Klubblös 20:09 +6:45
8. Calle Wall Klubblös 20:10 +6:46
9. Linus Lindkvist Deje SS 20:23 +6:59
10. Jimmy Tallberg Deje SS 20:26 +7:02
11. Emanuel Henricsson Klubblös 24:49 +11:25
  Anders Karlsson Klubblös
  Olle Karlsson Klubblös
Herrar Lång (15 / 15) Tid Efter
1. Jimmie Johansson Team Nordic Trail 23:58
2. Olof Skoglund Kils OK 24:55 +0:57
3. Clarens Olsson SWECO Adventure 25:17 +1:19
4. Alexander Moberg OK Tyr 26:09 +2:11
5. Henrik Nilsson Team Nordic Trail 26:44 +2:46
6. Peter Linden Klubblös 26:50 +2:52
7. Christer Skoog Kils OK 27:32 +3:34
8. Anders Wilhelmsson Klubblös 28:08 +4:10
9. Håkan Blomkvist Skattkärrs SOK 28:20 +4:22
10. Anton Jonsson OK Tyr 29:01 +5:03
11. Mikael Hallberg Klubblös 29:42 +5:44
12. Mikael Larsson Sisu Forshaga SK 30:51 +6:53
13. Henrik Gynnemo Lustens OK 32:35 +8:37
14. Thomas Boman Skattkärrs SOK 33:50 +9:52
15. Tobias Olsson Cowa Runners 40:49 +16:51

 

Skapad av MeOS 3.4.728 (U1): 2017-10-25 21:44:43

Skribent: Jan Olm
Epost: Adressen Gömd

Eventor tävlingsanmälan orientering

 

  Ullmax stöd Kils OK

Kolla här om Frykstastugan är bokad

gräsroten

Facebook Kils OK Instagram Kils OK Twitter Kils OK

Postadress:
Kils OK - Orientering
Box 130
66523 Kil

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: klubben.kilsok@gmail...

Se all info