Hoppa till sidans innehåll

Spökterrängen


Spökterrängen 2017 är genomförd, hela 82 ungdomar vågade sig ut i mörkret. Här nedan finns resultaten.

Resultat – Spökterrängen

2017-11-07
Spökterrängen P12 (26 / 26) Tid Efter
1. Marcus Nilsson Klubblös 15:08
2. Joel Lundgren Wikström Grava SK 18:01 +2:53
3. Joel Holmgård Kils OK 18:08 +3:00
4. Isak Holmgård Kils OK 18:10 +3:02
5. Alfred Nyberg Skattkärrs SOK 18:19 +3:11
6. Erik Edekrans Grava SK 21:35 +6:27
7. Adam Stråla Grava SK 21:40 +6:32
8. Felix Grundin Grava SK 21:41 +6:33
9. Lukas Sand OK Tyr 21:45 +6:37
10. Henry Nordström Kils OK 22:56 +7:48
11. Lowe Ekström Grava SK 23:05 +7:57
12. Isak Sand Kils OK 23:15 +8:07
13. Olle Johansson Grava SK 23:35 +8:27
14. Olle Granefelt Grava SK 23:47 +8:39
15. Simon Anderson Öjien Klubblös 25:10 +10:02
16. Erik Johansson Deje SS 25:12 +10:04
17. Alexander Larsson Sisu Forshaga SK 25:16 +10:08
18. Viggo Johansson Grava SK 26:20 +11:12
19. Emanuel Nilsson Grava SK 28:54 +13:46
20. Isak Hällsten OK Tyr 29:01 +13:53
21. Jalmar Skoog Sunne SLF 35:38 +20:30
22. Joel Edberg Klubblös 52:36 +37:28
22. Tristan Monsen Klubblös 52:36 +37:28
24. Erik Jansson Klubblös 52:37 +37:29
24. Oskar Larsson Klubblös 52:37 +37:29
24. Vinsent Lindblad Klubblös 52:37 +37:29
Spökterrängen F12 (10 / 10) Tid Efter
1. Juni Rudström Grava SK 17:25
2. Hannah Hedström Grava SK 17:45 +0:20
3. Amanda Kjellgren Grava SK 21:42 +4:17
4. Saga Grundin Grava SK 21:49 +4:24
5. Wilma Jonsson Grava SK 23:35 +6:10
6. Ella Nyberg Skattkärrs SOK 24:16 +6:51
7. Clara Boman Skattkärrs SOK 24:18 +6:53
8. Felicia Ahlstet Neumann Kils AIK Friidrott 26:55 +9:30
9. Desiré Nilsson Grava SK 38:31 +21:06
  Julia Forsgren OK Tyr
Spökterrängen P16 (2 / 2) Tid Efter
1. Erik Nilsson Klubblös 16:17
2. Nils Dahlberg Klubblös 17:36 +1:19
Spökterrängen (44 / 44) Tid Efter
  Adoria Schalin Klubblös Godkänd
  Adrian Larsson Klubblös Godkänd
  Allie Agnarsson Klubblös Godkänd
  Alva Hansson Kils KK Godkänd
  Alva Inelind Kils OK Godkänd
  Anton Johansson OK Tyr Godkänd
  Camilla Calson Klubblös Godkänd
  Ebba Nilsson Qubik Godkänd
  Edreanna Derin Klubblös Godkänd
  Elias Johansson OK Tyr Godkänd
  Elin Ågren Qubik Godkänd
  Elsa Andersson Klubblös Godkänd
  Elvira Nilsson Klubblös Godkänd
  Emil Forsgren OK Tyr Godkänd
  Emma Alfredsson OK Tyr Godkänd
  Emma Hansson Kils KK Godkänd
  Erjon Larsson Klubblös Godkänd
  Evelina Hönström Kils AIK Friidrott Godkänd
  Gabriel Landegren Kils AIK Friidrott Godkänd
  Isak Forsgren OK Tyr Godkänd
  Johnatan Lenemyr Kils OK Godkänd
  Liam Sköld Klubblös Godkänd
  Liam Wilhelmson Klubblös Godkänd
  Linea Larsson Kils AIK Friidrott Godkänd
  Love Calson Klubblös Godkänd
  Lovisa Sandberg Klubblös Godkänd
  Magnus Johansson OK Tyr Godkänd
  Maja Johannesson Kils OK Godkänd
  Maria Hansson OK Tyr Godkänd
  Meja Hansson Kils KK Godkänd
  Mi Westlund Kils AIK Friidrott Godkänd
  Mio Liden Klubblös Godkänd
  Natalie Landegren Kils AIK Friidrott Godkänd
  Neoh Schalin Klubblös Godkänd
  Oscar Jonsson Sunne SLF Godkänd
  Rasmus Landegren Klubblös Godkänd
  Saga Olsson Klubblös Godkänd
  Sedanstian Svensson Kils OK Godkänd
  Simon Lenemyr Klubblös Godkänd
  Smilla Tallberg Deje SS Godkänd
  Teo Blomqvist Kils AIK Friidrott Godkänd
  Tyra Häggqvist Kils OK Godkänd
  William Bjelvert Klubblös Godkänd
  Vinti Chekh Klubblös Godkänd

Resultat – Night trailcup, deltävling 4 (Kils OK)

2017-11-07
Damer Lång (6 / 6) Tid Efter
1. Malin Hedlund Team Nordic Trail 29:29
2. Xara Sand OK Tyr 34:11 +4:42
3. Emma Saleskog OK Tyr 37:13 +7:44
4. Linn Nilsson OK Tyr 37:15 +7:46
  Jenny Nyberg Skattkärrs SOK Felst.
  Amanda Svensson Klubblös Utg.
Herrar Kort (6 / 6) Tid Efter
1. Thomas Hörnström Grava SK 15:25
2. Albin Westlund Kils AIK Friidrott 15:56 +0:31
3. Johan Westlund Kils AIK Friidrott 15:59 +0:34
4. Mathias Swartz OK Tyr 17:07 +1:42
5. Malte Granefelt Grava SK 18:39 +3:14
6. Jimmy Tallberg Deje SS 21:16 +5:51
Herrar Lång (18 / 18) Tid Efter
1. Jimmie Johansson Team Nordic Trail 23:44
2. Clarens Olsson SWECO Adventure 23:55 +0:11
3. Olof Skoglund Kils OK 24:03 +0:19
4. Viktor Skoog Kils OK 24:14 +0:30
5. Jörgen Granefelt Kils OK 24:48 +1:04
6. Henrik Nilsson Team Nordic Trail 26:55 +3:11
7. Christer Skoog Kils OK 26:59 +3:15
8. Peter Linden Klubblös 27:03 +3:19
9. Mikael Nyberg Skattkärrs SOK 27:21 +3:37
10. Håkan Blomkvist Skattkärrs SOK 27:24 +3:40
11. Martin Westerlind OK Tyr 27:37 +3:53
12. Magnus Nordström Kils OK 29:13 +5:29
13. Mikael Larsson Sisu Forshaga SK 29:53 +6:09
14. Per Johansson Deje SS 29:56 +6:12
15. Tobias Katvala OK Älgen 32:39 +8:55
16. Robbin Larsson Sisu Forshaga SK 32:57 +9:13
17. Thomas Boman Skattkärrs SOK 36:24 +12:40
  Olle Härdelin Klubblös Utg.
Damer Kort (16 / 16) Tid Efter
1. Amanda Johansson Deje SS 13:30
2. Ida Ingstorp Kils OK 15:27 +1:57
3. Maja Hörnström Grava SK 16:02 +2:32
4. Julia Swartz Klubblös 17:04 +3:34
5. Johanna Sachs Klubblös 17:06 +3:36
6. Emilia Tallberg Deje SS 18:40 +5:10
7. Lisa Hällsten OK Tyr 18:43 +5:13
8. Elin Boman Skattkärrs SOK 18:49 +5:19
9. Sara Storm Andersson Grava SK 20:08 +6:38
10. Sara Larsson Kils AIK Friidrott 20:38 +7:08
11. Lena Osbrink Grava SK 20:47 +7:17
12. Sandra Larsson Kils AIK Friidrott 21:14 +7:44
13. Agneta Boman Skattkärrs SOK 26:58 +13:28
14. Emma Larsson Kils AIK Friidrott 32:26 +18:56
15. Johanna Katvala OK Älgen 33:49 +20:19
16. Mona Fingalsson OK Älgen 35:11 +21:41

Spökterrängen information

För vuxna, välkomna att delta i Night Trailcup -> Nighttrailcup 2017

Uppdaterad: 2017-11-08 13:29
Skribent: Sanna Skoog
Epost: Adressen Gömd
Eventorbild

Banner_Vaccinerad
Är det bokat redan?
Instagram
Facebook

Twitter

Postadress:
Kils OK - Orientering
Box 130
66523 Kil

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info